Достапни линкови

logo-print

Руската Централна банка во поддршка на рубљата


Руската Централна банка денеска соопшти дека продала над 11 милијарди долари во странски девизи како поддршка на рубљата пред два дена кога руската валута се најде под огромен притисок поради ескалирањето на кризата во Украина. Оваа сума е многу поголема од онаа што ја претпоставуваа финансиските експерти. Рубљата денеска е релативно стабилна во однос на доларот и еврото, но руските берзи забележаа пад.
XS
SM
MD
LG