Достапни линкови

logo-print

Во Албанија запленети два тона марихуана


Лазарат

Лазарат

Полицијата во југозападниот албански град Валона запленила околу два тони марихуана. Уапсени биле три лица кои дрогата ја криеле во нивниот автомобил.
Според властите, марихуаната потекнува од селото Лазарат, а била наменета за италијанскиот пазар.
XS
SM
MD
LG