Достапни линкови

logo-print

Украинската влада стапи во контакт со Москва


Привремениот премиер на Украина Арсениј Јатсенијук изјави дека неговата влада стапила во контакт со руските лидери со цел да се реши кризата во која се вмешани двете земји.
Јатсенијук по средбата со американскиот државен секретар Џон Кери во Киев изјави дека првите контакти со Москва се скромни.
XS
SM
MD
LG