Достапни линкови

logo-print

Русија би можела да одговори со контра економски мерки против САД


Русија би можела да ја сведе на нула економската зависност од Соединетите Држави, доколку Вашингтон воведе санкции против Москва, поради Украина, изјави Сергеј Глазиев, економски советник на Кремљ. Според него, Русија би можела да се откаже од доларот како валута за резервите и да одбие да им ги плаќа кредитите на американските банки. Русија, од евентуалните санкции би можела дури и да извлече бенефит, оцени Глазиев.
XS
SM
MD
LG