Достапни линкови

logo-print

Посматрачи на ОБСЕ денеска во Киев


Викторија Нуланд

Викторија Нуланд

Неколкумина посматрачи на ОБСЕ денеска треба да допатуваат во Киев и покрај тоа што не е постигнат договор за испрачќање мисија на таа организација во Украина. Ова денеска во Виена го соопшти помошникот на американскиот државен секретар за Европа Викторија Нуланд. „Тие ќе можат да дадат конкретна проценка на ситуацијата на теренот“, изјави Нуланд.
XS
SM
MD
LG