Достапни линкови

logo-print

Русија ќе гради мост до Крим


Рускиот премиер Дмитриј Медведев даде зелено светло за изградба на мост меѓу рускиот брег и Крим, Украина, преку теснецот Керч. Медведев денеска изјави дека Русија внимателно го следи развојот на ситуацијата во Украина, но оти претходните договори имаат обврзувачки карактер. Русија потпиша договор за изградба на мостот со сега веќе екс претседателот на Украина Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG