Достапни линкови

logo-print

Нова тепачка во турскиот Парламент


Уште една тепачка се случи во турскиот Парламент за време на расправата за предлог законот за образование, со кој се предвидува затворање на подготвителните училишта за идни студенти на исламскиот проповедник Фетула Ѓулен, Во тепачката, што се случила доцна синоќа, учествувале пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска народна партија.
XS
SM
MD
LG