Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движи од минус еден до шест, а дневната ќе биде од девет до 15 степени.

Во Скопје променливо облачно, кон крајот на денот со услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 12 степени.
XS
SM
MD
LG