Достапни линкови

logo-print

Обраќање на Меркел во Британскиот парламент


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска имаше обраќање пред двата дома на британскиот парламент, при што ја повика Велика Британија да остане силен глас во Европската Унија. Британија може да и помогне на Европската Унија да стане модел за другите региони во светот, рече Меркел. Сепак таа додаде дека Европската Унија не може да ги исполни сите барања на Британија за реформи.
XS
SM
MD
LG