Достапни линкови

logo-print

Антируски демонстранти влегле во парламентот на Крим


Севастопол

Севастопол

Антируски демонстранти влегле во зградата на парламентот на украинската автономна република Крим. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека пратениците ја напуштиле зградата во Севастопол. Има извештаи за неколкумина повредени. Во Москва, рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека Русија ќе преземела мерки за да ја осигура безбедноста на Руската Црноморска флота која е базирана на кримскиот брег.
XS
SM
MD
LG