Достапни линкови

logo-print

Путин нареди вежби во западна Русија


Рускиот Претседател Владимир Путин нареди итни борбени вежби на воените сили ширум западна Русија.

Министерот за одбрана Сергеј Шоигу изјави дека целта е да се провери готовноста на силите во кризна ситуација доколку постои закана за воената безебедност на земјата.

Тој воопшто тоа не го поврза со кризата во Украина. Вежбата по наредба на Путин ќе трае до трети март.
XS
SM
MD
LG