Достапни линкови

logo-print

Новата украинска влада ќе се престави на Маидан


Претставниците на демонстрантите кои го урнаа од власт претседателот Виктор Јанукович и лидерите на главните политички партии во Украина се согласија членовите на новата влада на национално единство да бидат претставени пред народот на Плоштадот на Независноста во Киев.
Плоштадот на независноста, исто така, познат како Mаидан, три месеци беше централното место на анти владините протести и демонстрациите против против Претседателот Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG