Достапни линкови

logo-print

Иванов прифатил да се кандидира за втор мандат


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов ќе се кандидира за нов претседателски мандат. Иванов решил да ја прифати иницијативата што ја покренаа група интелектуалци, потврдија за МИА дел од потписниците на иницијативата. Својата одлука претседателот Иванов се очекува да ја соопшти денеска во 13 часот во обраќање до јавноста.
XS
SM
MD
LG