Достапни линкови

logo-print

Ердоган ги отфрла компромитирачките аудио снимки


 Реџеп Таип Ердоган

Реџеп Таип Ердоган

Кабинетот на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ги нарече измислица наводните снимки на разговорите на Ердоган со неговиот син кои се појавија на интернет и кои сугерираат дека станува збор за корупција. Деновиве се појавија неколку тонски снимки на разговори во кои учествувал Ердоган и неговите помошници. Во последната што е објавена вчера можат да се слушнат двајца луѓе за кои е наведено дека се Ердоган и неговиот син и кои разговараат како да се ослободат од големо количество готови пари во нивниот дом. Разговорот, наводно се случил на 17 декември лани, денот кога синови на тројца турски министри беа уапсени за корупција.
XS
SM
MD
LG