Достапни линкови

logo-print

Иванов ќе се изјасни дали повторно ќе се кандидира


Ѓорге Иванов

Ѓорге Иванов

Денеска се очекува претседателот Ѓорге Иванов да се изјасни по поднесената иницијатива од група интелектуалци за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат, потврдија од неговиот Кабинет. Иницијативата е потпишана од над 50 интелектуалци, доктори, академици, свештени лица од повеќе религиозни заедници и од спортисти. Од ВМРО ДПМНЕ, чиј кандидат беше Иванов на минатите претседателски избори, потврдија дека кај нив е доставена иницијативата, но оти тој лично се уште не се изјаснил за неа.
XS
SM
MD
LG