Достапни линкови

logo-print

Русија го оспорува легитимитетот на новото раководство во Украина


Европската комисија го призна Олександр Турчинов како легитимиен украински привремен претседател, додека пак, рускиот премиер Дмитриј Медведев изјави дека Москва има сериозни дилеми околу легитимитетот на новото раководство. Медведев нагласи дека сите обврзувачки договори со Украина ќе бидат исполнети, но оти за договорот за пониски цени за гасот ќе мора повторно да се преговара.
XS
SM
MD
LG