Достапни линкови

logo-print

Издаден налог за апсење на Јанукович


Украинското министерство за внатрешни работи издало налог за апсење на сега веќе бившиот претседател Виктор Јанукович. Ова денеска преку Фејсбук го соопшти првивремениот министер за внатрешни работи Арсен Аваков, наведувајки дека против Јанукович е покренато обвинение за масовно убиство на мирољубиви граѓани. Според Аваков, Јанукович последен пат бил виден на Крим.
XS
SM
MD
LG