Достапни линкови

logo-print

ЕУ подготвува санкции против Украина


Шефот на француската дипломатија Лорен Фабиус денеска изјави дека Европската унија се подготвувала да воведе санкции против оние што стојат зад насилствата во Украина. Францускиот министер кој се наоѓа во Украина пред средбата со претседателот Виктор Јанукович изјави дека ќе му порача дека мора да го запре насилството и оти Унијата во текот на денов Унијата се подготвува да воведе санкции против одговорните за насилствата.
XS
SM
MD
LG