Достапни линкови

logo-print

Пакистанската авијација бомбардира талибански позиции


Пакистанските власти соопштија дека авиони на военото воздухопловство бомбардирале позиции на милитантите во северозпадниот дел на земјата. Се верува дека во овие напади загинале најмалку 15 милитанти. До оваа акција дојде откако пропаднаа обидите на пакистанската влада да покрене преговорачки процес со талибанците.
XS
SM
MD
LG