Достапни линкови

logo-print

Украинската армија ја зајакнува безбедноста на своите објекти во Киев


Украинскиот министер за одбрана Павло Лебедев изјави дека испратил трупи во Киев од градот Дњепропетровск, за да ги обезбедуваат воените бази и складиштата со оружје и муниција. Украинската армија засега не е инволвирана во кризата меѓу Владата и анти-валдините демонстранти, која вчера ескалира.
XS
SM
MD
LG