Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Бесими во Брисел


Заменик претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за европски прашања Фатмир Бесими денеска во Брисел ќе има обраќање во Центарот за Европски политики, на тема „Европската иднина на Македонија – перспективите и предизвиците“. Бесими, како што соопшти Секретаријатот заевропски прашања, ќе се осврне на остварените реформи и предизвиците со кои се соочува Република Македонија на патот кон Европска унија. Во текот на посетата Бесими ќе се сретне и со директорката на Директоратот за проширување на Европската комисија Александра Кас Грање, како и со известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Ричард Ховит.
XS
SM
MD
LG