Достапни линкови

logo-print

Бесими утре во Брисел


Фатмир Бесими

Фатмир Бесими

Заменик претседателот на Владата на Македонија задолжен за европски прашања Фатмир Бесими утре во Брисел ќе има обраќање во Центарот за Европски политики, на тема „Европската иднина на Македонија – перспективите и предизвиците“. Во текот на посетата Бесими ќе се сретне и со директорката на Директоратот за проширување на Европската комисија Александра Кас Грање, како и со известувачот за Македонија во Европскиот парламент Ричард Ховит.
XS
SM
MD
LG