Достапни линкови

logo-print

Кери го обвини Асад за неуспехот на преговорите во Женева


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери го обвини режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад за неуспехот на преговорите во Женева. Според соопштението, опструкцијата од страна на режимот на Асад ги направила преговорите уште потешки.
Францускиот министер за надворешна политика Лорент Фабиус и британскиот секретар за надворешни работи Вилијам Хаг исто така соопштија дека режимот на Асад го блокирал напредокот во преговорите.
XS
SM
MD
LG