Достапни линкови

logo-print

Руска делегација во посета на Иран за нуклеарната програма


Нуклеарната централа во Бушер

Нуклеарната централа во Бушер

Иранската атомска енергетска организација соопшти дека руска делегација треба го посети Техеран до крајот на месецот. Целта на посетата ќе бидат разговорите за изградба на нов нуклеарен реактор во Бушер. Според нив, договорот најверојатно ќе може да биде потпишан на почетокот на наредната година со тоа што изградбата би започнала веднаш.
XS
SM
MD
LG