Достапни линкови

logo-print

Зголемени безбедносни мерки во Египет


Илустрација

Илустрација

Египетските власти се на зголемена готовност за спречување на евентуални терористички напади против странски туристи по експлозијата на еден автобус на границата со Израел, при која загинаа тројца државјани на Северна Кореја. Вчерашниот напад чија цел беа странски државјани беше првиот во земјата по соборувањето на претседателот Мухамед Морси во јули минатата година кога во земјата се случија серија напади најчесто насочени врз египетските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG