Достапни линкови

logo-print

Повредените деца од Тетово се вон животна опасност


Петте деца кои денеска попладне беа повредени од експлозивна направа во ромската населба во Тетово, се надвор од животна опасност.

Поголема група деца играле во дворот кога, од засега сеуште неутврдени причини, експлодирала бомбата. Повредените деца се префрлени во болници во Тетово, а две потешко поврдени девојчиња во Скопје.

Полицијата и Јавен обвинител извршија увид на местото на експлозијата.
XS
SM
MD
LG