Достапни линкови

logo-print

Три жртви во експлозија на автобус во Египет


Илустрација

Илустрација

Египетската полиција соопшти дека три лица, меѓу кои и странски туристи загинале во експлозија која погодила туристички автобус во Синај во близина на границата со Израел. Според полицијата, најмалку двајца од жртвите биле од Северна Кореја. Се уште не се знае причината за експлозијата. Но, египетските сили најчесто се судруваат со милитантите во тој регион.
XS
SM
MD
LG