Достапни линкови

logo-print

Обама потпиша за зголемување на лимитот на државниот долг


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама го потпиша законот со кој е предвидено да се зголеми лимитот на долгот на земјата. То значи дека земјата ќе може да зима неограничени кредити до 15 март идната година. Доколку долгот не беше зголемен американските власти ќе беа принудени да скратат на трошоците со што ќе се предизвикаше пад на берзата што ќе резултираше со последици по економиите во светот.
XS
SM
MD
LG