Достапни линкови

logo-print

Загинал полицаец на протестите во Бахреин


Илустрација

Илустрација

Еден полицаец загинал во Бахреин во експлозија на автомобил бомба за време на протестите за одбележување на годишнината од започнувањето на арапската пролет во 2011 година. Министерството за внатрешни работи на твитер соопшти дека се работи за терористички напад во шиитското село Даир кое се наоѓа на периферијата на главниот град. Во меѓувреме се случила уште една експлозија во друго село, која предизвикала мала штета.
XS
SM
MD
LG