Достапни линкови

logo-print

Дебата на претседателските кандидати во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на средба со кандидатите

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на средба со кандидатите

Единаесетмината кандидати за претседателските избори во Авганистан закажани за 5 април биле поканети викендов да учествуваат на телевизиски дебати. Денеска пет од кандидатите треба да ги соопштат своите програми. Дебатите се организирани од страна на јавниот сервис РТА и Радио Слободен Авганистан. Меѓу кандидатите во претседателската трка е и братот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG