Достапни линкови

logo-print

Времето денеска облачно


Времето утрово во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд а на планините ќе има слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава. Утринската температура се движи од минус три до три, а дневната ќе биде од седум до тринаесет степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен слаб дожд. Дневната температура ќе се искачи до 10 степени.
XS
SM
MD
LG