Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца војници од ИСАФ


Командата на ИСАФ во Авганистан соопшти дека две лица облечени во униформи на авганистанската армија вчера убиле двајца сојузнички војници во источниот дел на земјата. ИСАФ не ја откри националноста на убиените војници, но неименуван претставник на американската армија соопшти дека станува збор за Американци. Претставник на меѓународните сили изјави дека повеќе информации ќе бидат објавени откако ќе заврши истрагата за тоа што точно се случило. Засега никој не ја презел одговорноста за инцидентот.
XS
SM
MD
LG