Достапни линкови

logo-print

МВР демантира дека од март ќе може да се оди на Косово со лична карта


Министерството за внатрешни работи апелира до медиумите кои објавиле дека во Косово од март ќе може да се патува само со лична карта, да не ги доведуваат во заблуда граѓаните со непроверени информации.
- Во моментот кога ќе биде постигнат договор МВР на Република Македонија, ќе ја информира јавноста, како и вообичаено, стои во соопштението од МВР.
МВР, се подвлекува, им стоело и им стои на располагање на граѓаните и медиумите за проверка на сите информации и прашања кои се од нивен интерес, а се во доменот на работа на министерството.
XS
SM
MD
LG