Достапни линкови

logo-print

Сириската опозиција со план за решавање на конфликтот


Лахдар Брахими

Лахдар Брахими

Сириската опозиција денеска во Женева го претстави нејзинот план за политичко решавање на скоро тригодишниот конфликт во таа земја. Планот бил презентиран на заедничката средба со посредникот Лахдар Брахими и сиријската влада. Агенцијата Ројтерс која имала увид во планот јави дека со него се предвидува формирање транзициона влада која заедно со Обединетите нации би го надгледувала примирјето меѓу двете страни.
XS
SM
MD
LG