Достапни линкови

logo-print

Предавање за предизвиците на проширувањето на ЕУ


Генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската комисија Кристијан Даниелсон денеска на Правниот факултет во Скопје ќе одржи предавање на тема „Предизвиците на проширувањето на Европската унија“. Вчера тој беше примен од премиерот Никола Груевски. На средбата, како што е соопштено, уште еднаш било потенцирано дека европските интеграции на Македонија се стратегиска определба на Владата.
XS
SM
MD
LG