Достапни линкови

logo-print

Отворање на зимските олимписки игри во Сочи


Рускиот лизгач Евгениј Плушенко

Рускиот лизгач Евгениј Плушенко

Зимските олимписки игри во Сочи официјално започнуваат денеска со свечена церемонија во градот на брегот на Црното море. Рускиот лизгачки тим вчера ги воодушеви фановите од земјата со тоа што го зеземаа највисоките позиции во квалификационите групи. За денеска не се предвидени никакви натпреварувања за целото внимание да биде фокусирано на отварањето на игрите на кои ќе присуствува и рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG