Достапни линкови

logo-print

Оставка на романскиот министер за финансии


Романскиот министер за финансии Даниел Кицоју поднесе оставка од функцијата откако беше покрената истрага за вмешаност во корупција против неговата сопруга. Кицоју, кој беше и вицеппремиер во владината коалиција негираше дека неговата оставка има врска со скандалот во кој е вмешана неговата сопруга.
Тој изјави дека сака да се фокусира на активности во неговата Национална либерална партија пред европските и претседателските избори во
Романија.
XS
SM
MD
LG