Достапни линкови

logo-print

Протести во светот поради руската анти геј пропаганда


Во 19 градови во светот се одржаа протести против рускиот закон за забрана на геј пропаганда. Активностите во Њујорк, Париз, Санкт Петербург, и во Лондон се насочени за добивање спонзори за подигнување на ова прашање на Олимписките игри во Сочи.
Рускиот претседател Владимир Путин на Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах му изјави дека Сочи ќе биде гостопримлив град.
XS
SM
MD
LG