Достапни линкови

logo-print

Времето променливо облачно со јужен ветар


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб јужен ветер. Зголемена облачност повторно ќе има во југозападните делови.

Утринската температура се движи од минус седум до еден, а дневната ќе биде од четири до 11 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Утре ќе се задржи претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Преодно стабилизирање ќе има в петок.
XS
SM
MD
LG