Достапни линкови

logo-print

Ванковска ќе собира потписи за кандидатура за претседател


Универзитетската професорка Билјана Ванковска денеска до Државната изборна комисија поднесе барање за отпочнување на процедурата за собирање на 10 илјади потписи за независен кандидат за претседател.
Граѓаните кои ќе сакаат да и дадат поддршка на Ванковска, ќе може тоа да го сторат од 16 февруари до 2 март во една од подрачните единици на ДИК.
XS
SM
MD
LG