Достапни линкови

logo-print

Бомба во минибус во Бејрут


Бомбаш самоубиец активираше експлозив во минибус во јужен Бејрут во вечерните часови кога има гужва.
Министерот за внатрешни Мaрван Шарбел изјави дека едно лице загинало, но не прецизира дали станува збор за бомбашот или за друга жртва.
ОН сугерираа до фракциите во Либан да не се мешаат во сирискиот конфликт откако со автомобил бомба беа убиени 4 лица на либанско сириската граница во саботата. Хезболах испраќа борци во Сирија да му помогнат на претседателот Башар ал Асад во борбите против бунтовниците.
XS
SM
MD
LG