Достапни линкови

logo-print

Заложничка драма во училиште во близина на Москва


Илустрација

Илустрација

Вооружен напаѓач држи во заложништво 20-тина ученици во едно училиште во предградие на Москва, јавија руските медиуми. Најмалку еден полицаец бил убиен кога напаѓачот отворил оган врз полицијата на местото на настанот, каде што се упатил и министерот за внатрешни работи Владимир Колоколцев. Мотивите на напаѓачот засега не се познати, а медиумите претпоставуваат дека станува збор за родител на некој од учениците.
XS
SM
MD
LG