Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утрово по одделни котлини има појава на слаба магла. Утринската температура се движи од минус еден до четири, а дневната ќе биде од четири до десет степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура од два и дневната до седум степени.
XS
SM
MD
LG