Достапни линкови

logo-print

Иран ќе продолжи со преговорите за нуклеарната програма


Иранскиот министер за надворешни работи Џавад Зариф рече дека неговата земја ќе продолжи со преговорите со светските сили со цел да се стави крај на нуклеарната криза. Министерот додаде дека претставници на Исламската република со добра воља ќе се сретнат со претставници на меѓународната зедница на состанокот во Виена на 18 февруари. Џариф рече дека преговорите не се крајна цел на средбите, туку постигнување на трајно решение околу прашањето за спорната иранска нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG