Достапни линкови

logo-print

Украинската опозиција повикува на нови протести


Украинска опозиција ги повика своите приврзаници на масовни протести во Киев денеска. Лидерот на опозиционерите Виталиј Кличко рече дека народот покажал желба за политички промени и покрај насилството. Тој додаде дека крајната цел на демонстрациите е да ја убедат владата да прекине со насилните реакции и да се ослободат повеќемината од 300 демонстранти кои беа приведени.
XS
SM
MD
LG