Достапни линкови

logo-print

Продолжен притворот за Шиповиќ


Претседавачот на Советот на општина Центар Мирослав Шиповиќ добил решение од Кривичниот суд со кое му се продолжува притворот за нови 30 дена. Информацијата за македонските медиуми ја потврдил адвокатот на обвинетиот, кој исто така најавил дека јавното обвинителство во текот на идната недела би требало да се изјасни за гаранциите со кои се бара Шиповиќ да се брани од слобода.
XS
SM
MD
LG