Достапни линкови

logo-print

Тешка артилерија во борбите во Анбар


Радио Слободен Ирак јави дека борбите продолжуваат во провинцијата Анбар, каде исламските милитанти држат под контрола делови од градовите Рамади и Фалуџа. Се јавува дека била употребувана и тешка артилерија.
Во Багдад пак при напад на контролен пункт биле убиени петр војници. САД во меѓувреме објавија дека на Ирак ке му продадат 24 хеликоптери Апачи за 4,8 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG