Достапни линкови

logo-print

Хојт Брајан Ји ја продолжува посетата на Македонија


Заменикот помошник државен секретар на САД Хојт Брајан Ји а продолжува посетата на Република Македонија.
Тој вчера изјави дека на средбите со претставници од државниот врв и опозицијата се разговарало за надминување на преостанатите пречки кон постигнувањето на решение за спорот со името со Грција во рамките на напорите за достигнување на целта за евроинтеграција.
XS
SM
MD
LG