Достапни линкови

logo-print

Министерот Џафери во посета на Хрватска


Делегација од Министерството за одбрана на Република Македонија, предводена од министерот Талат Џафери ќе престојува во официјална посета на Република Хрватска. За време на посетата, тој ќе се сретне со својот домаќин, министерот за одбрана на Хрватска, Анте Котромановиќ, а ќе биде примен и од претседателот Иво Јосиповиќ, и од првиот човек на парламентот Јосип Леко.
Во рамките на посетата се очекува да биде потпишан билатерален договор во врска со изработка на предаквизициска студија за потребите на проектот BRAAD.
XS
SM
MD
LG