Достапни линкови

logo-print

Екс светски лидери во Иран, на разговори за Сирија


Делегација на поранешни светски лидери, допатува во Иран во мисја за запирање на конфликтот во Сирија. Групата, предводена од поранешниот генерален секретар на Обединетите Нации, Кофи Анан, во Техеран се состана со иранскиот министер за надворешни работи Џавад Зариф. Иранската влада е најголем подржувач на сиријскиот режим за време на речиси три-годишниот конфликт во таа земја.
XS
SM
MD
LG